KONCERT ŻYCZEŃ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

               W podziękowaniu dla pracy nauczycieli, wychowawców oraz wszystkich pracowników oświaty uczniowie naszej szkoły przygotowali koncert życzeń, który zaprezentowali na deskach sceny teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach dnia 13 października o godzinie 12:30 podczas miejskiej uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Efektem kilkutygodniowych prób pod okiem nauczycieli był doskonale przygotowany program artystyczny.

               Uroczystość składała się z dwóch części: oficjalnej oraz artystycznej. Po wprowadzeniu sztandaru naszej szkoły oraz odśpiewaniu hymnu,
Pani dyrektor Anna Bednarek – Kuropatwa powitała gości zebranych w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. W tej części głos zabrało wielu przedstawicieli związanych z oświatą, którzy w wygłoszonych przemówieniach odnieśli się do wartości edukacji w naszym życiu. Wyrazem uznania
i docenienia pracy dyrektorów oraz nauczycieli  były nagrody, które wręczono pracownikom oświaty.

               Następnie w części artystycznej na scenie zaprezentował się nasz szkolny chór, w którym wystąpili uczniowie klas: 5a, 6a, 6b oraz 7a. Prowadzącymi uroczystość byli uczniowie klasy 5a Zygmunt Frydrych oraz Adam Wierzbowski.  Wszyscy uczniowie nie tylko elegancko wyglądali, ale również doskonale wywiązali się ze swoich scenicznych ról. Chór we wzruszający sposób zaśpiewał piosenki: ,,Czternastego października”, ,,Piosenka dla nauczyciela”,
,,Do wychowawcy jeden krok”.  Kilka utworów zostało wykonanych przez solistów. Agata Oset z klasy 6a oraz Iga Skiba z klasy 6b ujęły słuchaczy piosenką ,,Nauczyciele”, natomiast Julia Gajda z klasy 6a oraz Basia Kowalska z klasy 7a zaprezentowały się w lirycznej piosence ,,Odpowie Ci wiatr”. Uświetnieniem koncertu był taniec, w którym przed publicznością z gracją zaprezentowała się para młodych tancerzy. Natomiast w finale uroczystości soliści z klasy 6b, Małgorzata Nowicka oraz Agata Krzysztof, pięknie zaśpiewali ,,Szkolne życzenia”. We wszystkich wykonaniach solowych chór śpiewał refreny. Dedykowane przez uczniów nauczycielom piosenki były wyrazem wdzięczności oraz uznania dla rzetelnej, sumiennej i wytrwałej pracy nauczycieli.

DZIĘKUJEMY WAM NASI DRODZY UCZNIOWIE I GRATULUJEMY SCENICZNEGO SUKCESU!!!

 

do galerii zdjęć ....

Ostatnie wydarzenia

8 grudzień 2023 Wydarzenia
6 grudnia w naszej szkole odbyły się mikołajki. Wszyscy uczniowie założyli tematyczne czerwone stroje i świętowali imieniny Mikołaja. Odbyły się gry i zabawy. Każdy otrzymał słodki poczęstunek....
7 grudzień 2023 Wydarzenia
W środę 6 grudnia uczniowie klasy 4a wspólnie ubierali świąteczne drzewko. Na gałązkach choinki zawisły piękne ozdoby i światełka. W sali 46 poza choinką pojawiło się wiele świątecznych i zimowych...
7 grudzień 2023 Wydarzenia
W mikołajki klasy 6b i 7b pod opieką p. Eweliny Banachowskiej i p. Elwiry Herman udały się do kina Helios na pełną wzruszeń i śmiechu komedię świąteczną „Uwierz w Mikołaja”. Film przeniósł nas już w...
7 grudzień 2023 Wydarzenia
We wtorek 5 grudnia i w środę 6 grudnia uczniowie klas młodszych uczestniczyli w lekcjach angielskiego o tematyce świątecznej. Uczniowie poznali angielskie nazwy wybranych części ciała oraz...
6 grudzień 2023 Wydarzenia
4 grudnia uczniowie klasy 1a, 1b i 2b po raz kolejny wybrały się na wycieczkę do Michałówki. Tym razem w miłej, świątecznej atmosferze dzieci lepiły świąteczne ciasteczka, ozdabiały bombki wg...
5 grudzień 2023 Wydarzenia
Wicemistrzostwo powiatu pabianickiego w szachach 2023/2024 Dnia 1 grudnia odbyły się międzyszkolne zawody powiatowe w szachach igrzysk dzieci. Reprezentacja Naszej szkoły wywalczyła bardzo dobre...
5 grudzień 2023 Wydarzenia
Piłka ręczna dziewcząt 2023/24 - Podsumowanie zmagań Dnia 30 listopada odbył się półfinał wojewódzki piłki ręcznej w kategorii dziewcząt (rocznik 2011 i młodsze). Po zaciętej walce w turnieju –...
1 grudzień 2023 Wydarzenia
Jak co roku świętowaliśmy w naszej szkole Andrzejki. W wigilię imienin Andrzeja 29 listopada uczniowie uczestniczyli we wróżbach andrzejkowych. Sprawdzali jaka czeka ich przyszłość. {phocagallery...
1 grudzień 2023 Wydarzenia
30 listopada 2023 r. uczniowie klasy IVa i IVb uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Podczas wycieczki uczniowie między innymi zwiedzili historyczną część...